کاربر گرامی شما می توانید به صورت 24 ساعته از طریق شماره تماس 54587-021 با کارشناسان پشتیبانی سایت شیپور در تماس باشید

 

قوانین و مقررات خرید امن شیپور

هر آنچه فروشندگان باید بدانند:

- با توجه به فعال بودن شیپور در بیش از ۱۱۰۰ شهر در سراسر کشور شما می توانید با استفاده از خرید امن شیپور شما می توانید بازار فروش محصولات و کالاهای خود را به وسعت ایران افزایش دهید.
- ثبت آگهی در بستر پرداخت امن شیپور برای فروشندگانی که به تایید شیپور رسیده باشند همواره رایگان خواهد بود.

- هزینه فروش کالا از طریق بستر پرداخت امن شیپور تنها ۷٪ قیمت آن کالا می باشد. این درصد شامل کلیه هزینه ها و موارد به جز هزینه ارسال بوده و تنها در صورت فروش رفتن کالا از فروشنده دریافت خواهد شد.
- فروشندگانی که قصد افزایش بازدید و به تبع آن افزایش فروش محصولات خود را دارند می توانند از طریق سایت برای آگهی های خود اقدام به خرید بسته های افزایش بازدید بروزرسانی، ویترین و… نمایند. همچنین فروشندگان عزیز می توانند از طریق تماس با کارشناس فروش خود اقدام به خریداری پکیج های ویژه افزایش با امکانات کاملا ویژه و بازخورد بالا نیز بنمایند.
- ما در شیپور به دنبال ایجاد بهترین تجربه برای هر دو سمت معامله (فروشنده و خریدار) می باشیم. به همین سبب همواره به دنبال جذب و امتداد همکاری با فروشندگانی هستیم که بهترین سرویس را ارائه می کنند. بهترین سرویس به معنی درج آگهی با اطلاعات دقیق و کافی درج تصاویر واقعی از کالا، پاسخگویی سریع به کاربر، ارسال سریع، خدمات پس از فروش و کمترین تعداد خریدار ناراضی می باشد. در شیپور شما نیاز ندارید یک فروشنده قدرتمند باشید بلکه نیازمند آن هستید تا در دسترس، مورد اطمینان و مسئولیت پذیر باشید.
- تمامی مراحل از زمان فروش، توسط تیم ناظر و کنترل کیفیت شیپور نظاره و امتیاز دهی می گردد و در آینده با توجه به امتیازات کسب شده می توانید از برچسب هایی مانند: ارسال کننده سریع، در دسترس، مورد اطمینان … دریافت نمایید که باعث افزایش اعتماد کاربران به شما و در همین راستا افزایش فروشتان خواهد د.

کالا بفروش رفت و وجه از طریق خرید امن شیپور واریز شد، گام بعدی چیست؟

(بعد از اینکه این مورد در چت شیپور به اطلاع شما خواهد رسید مراحل زیر را انجام دهید)

۱- بسته بندی و آماده سازی کالای فروخته شده در بسته بندی مناسب برای ارسال

۲- ارسال کالا در کمتر از ۳ روز توسط سرویس های حمل و نقل معتبر و دریافت کد رهگیری

۳- به محض ارسال کالا بر روی گزینه ارسال شد در برنامه کلیک کنید.
آیا تاخیر در ارسال دارید؟ در این حالت حتما این مورد را با خریدار از طریق چت شیپور در میان بگذارید. زیرا اگر کالا در زمان معین ارسال نشود خریدار می تواند درخواست عودت وجه نماید.
فروشندگان خوب همانطور که وعده داده شده است کالا را در زمان تعیین شده ارسال می کنند.
ضمنا عدم ارسال کالا در زمان تعیین شده و همچنین لغوهای مکرر به علت تاخیر در ارسال باعث دریافت امتیاز منفی برای فروشنده می گردد.

کالا به خریدار تحویل داده شد، گام بعدی چیست؟

(هنگامی که از طریق شرکت حمل و نقل مربوطه دریافت کالا توسط به اطلاع شما رسید مراحل زیر را انجام دهید)

۴- خریدار حداکثر ۳ روز مهلت دارد تا بر روی تاییدیه دریافت کالا در برنامه شیپور کلیک کند.
در صورت عدم تایید در ۲ روز کارشناسان پشتیبانی شیپور برای یادآوری با خریدار تماس خواهند گرفت. در صورت عدم دریافت پاسخ از خریدار در ۳ روز و یا عدم کلیک خریدار روی گزینه تاییدیه دریافت کالا، شیپور راساْ اقدام به تایید و واریز وجه معامله برای شما خواهد کرد.

۵- مبلغ پس از تایید دریافت کالا توسط خریدار برای شما توسط سیستم پایا به شماره شبا اعلامی شما واریز خواهد شد.

سهم شیپور از مبلغ فوق کسر و مابقی برای فروشنده واریز خواهد شد.

نکات بسیار مهم در خصوص درج آگهی برای فروشندگان در بستر پرداخت امن
- درج آگهی فقط باید در خصوص کالاهای موجود صورت پذیرد
- عنوان، توضیحات و سایر اطلاعات آگهی می بایست کامل و دقیق مطابق با کالایی که قصد فروش آن را دارید باشند.
- تصاویر آگهی می بایست واقعی بوده و از خود کالا گرفته شده باشد
- فروشندگان تنها مجاز به درج آگهی کالاهای موجود خود می باشند
- در صورت اتمام موجودی یک کالا آگهی آن نیز می بایست غیر فعال گردد
- فروشندگان رعایت اصل انصاف در قیمت گذاری را متعهد می شوند
- در صورت درج آگهی کالا با رنگ بندی متعدد می بایست رنگ ها و موجودی آنها در متن آگهی به صورت کامل درج شود. همچنین می بایست تصاویر کلیه رنگ ها نیز در آگهی قرار گیرد تا خریدار بتواند دقیق تر نسبت به خرید اقدام نماید.
- درج آگهی تکراری به هر نوع در بستر سایت شیپور ممنوع می باشد.

در چه شرایطی خریدار می تواند درخواست عودت وجه نماید؟
- مواردی که شامل بازگشت کالا و عودت وجه می شوند به شرح زیر می باشند:

   ۱- عدم مطابقت توضیحات آگهی با کالای ارسالی
  ۲- عدم مطابقت تصاویر آگهی با کالای ارسالی
  ۳- وجود مشکل در کالای ارسالی (خوردگی، زدگی و …)
  ۴- ارسال کالای اشتباه به جای کالای سفارش داده شده
  ۵- خرید زودتر کالا توسط خریدار دیگر یا اتمام موجودی
  ۶- عدم ارسال کالا در مدت زمان مقرر
  ۷- مفقود شدن کالا بنا به هر دلیل و مشکل حمل

در صورتی که به هر دلیلی امکان ارسال کالا برایتان مقدور نیست پیشنهاد می شود از طریق چت شیپور با کاربر مستقیما صحبت کرده و توافقات لازم در خصوص دریافت مدت بیشتر برای تامین کالا، تغییر رنگ و یا عودت وجه انجام دهید تا بتوانید تجربه خوبی را برای خریدار بسازید.

در صورتی که برای ۲ بار پیاپی خرید به یکی از دلایل قید شده در بند های ۱ تا ۶ لغو شود دسترسی کاربر به فروشگاه و امکانات پرداخت امن شیپور برای مدت ۲ هفته مسدود خواهد شد و در صورت تکرار برای بار دوم این قطع دسترسی به مدت ۱ ماه و برای بار سوم برای همیشه خواهد بود.

درباره روش های ارسال کالا بیشتر بدانید.

در حال حاضر امکان تحویل کالا و حمل آن تا محل خریدار توسط سرویس حمل شیپور با همکاری الو پیک با قیمت ثابت در هر تهران برای ارسال به تهران و از طریق طرح مشارکتی الوپیک مقدور می باشد.
همچنین در صورت نیاز به ارسال کالا از تهران به سایر شهرستان با هزینه ۲۴ هزار تومان به ازای دریافت و حمل کالا تا نزدیکترین واحد پستی و پست آن توسط سرویس الو پست امکان پذیر می باشد.
در خصوص سایر شهرستان ها در حال حاضر ارسال داخل شهری و سراسری به عهده فروشندگان گرامی خواهد بود.

هر آنچه خریداران باید بدانند:

ابتدا کالای مورد نیاز خود را در سایت پیدا کرده و در صفحه جزییات آگهی بر روی گزینه خرید کلیک کنید.
در این قسمت باید شهر و آدرس محل دریافت کالا را وارد نمایید. پس از این هزینه ارسال بعلاوه قیمت کالا به شما نمایش داده می شود. حالا کافیست روی گزینه پرداخت کلیک کنید تا وارد صفحه پرداخت شاپرک شده و پرداخت را انجام دهید.

کالا با موفقیت خریده شد، گام بعدی چیست؟

۱- فروشنده ۳ روز کاری برای اقدام به ارسال کالای شما زمان دارد و باید حتما در این مدت شما را از نحوه ارسال، شماره رهگیری مرسوله و یا شماره تماس پیک مطلع نماید.

۲- در صورت استفاده از سیستم ارسال شیپور ما مراحل ارسال را به صورت کامل به شما اطلاع خواهیم داد. در صورتی که ارسال توسط فروشنده انجام شده باشد نیز کد رهگیری ارسال پستی و یا شماره تماس پیک به اطلاع شما خواهد رسید تا بتوانید بسته را رهگیری کنید.

کالا به دستتان رسید؟ مرحله بعدی چیست؟

لطفا به محض دریافت کالا اندکی زمان گذاشته و کالا را بررسی نمایید.

۳- شما پس از دریافت کالا و بررسی آن تنها ۳ روز مهلت دارید تا در قسمت چت با فروشنده بر روی گزینه تایید دریافت کالا کلیک کنید. در صورت وجود هرگونه مشکل گزینه تایید را نزده و در کمتر از ۷۲ ساعت با ما تماس بگیرید.
در صورت عدم تایید دریافت و همچنین عدم تماس با ما پس از پایان مدت ۷۲ ساعت، تایید دریافت کالا به صورت خودکار توسط سایت انجام شده و مبلغ به حساب فروشنده واریز می گردد.

۴- پس از زدن گزینه تایید دریافت کالا فرآیند خرید به پایان رسیده است. از خرید خود لذت ببرید
هزینه حمل کالا به عهده چه کسی می باشد؟
هزینه حمل را برخی از فروشندگان به عهده می گیرند که در این حالت خریدار در زمان خرید هزینه حمل را رایگان خواهد دید ولی در سایر موارد هزینه حمل به عهده خریدار می باشد.

کالا از چه طریقی ارسال می شود؟

معمولا ارسال از ۲ طریق صورت خواهد پذیرفت:
۱- توسط شیپور در داخل شهر تهران توسط پیک و خارج از تهران توسط پست
۲- توسط فروشنده به انتخاب و توافق خریدار و فروشنده خواهد بود.

کالا مطابق توصیفات ارائه شده در آگهی نیست!
- در صورتی که کالا با توضیحات و یا تصاویر آن در سایت مطابقت نداشت لطفا در کمتر از ۳ روز از زمان دریافت کالا با کارشناسان ما با شماره ۰۲۱۵۴۵۸۷ تماس گرفته و موضوع را با آنها مطرح نمایید تا هماهنگی های لازم برای عودت کالا صورت پذیرد. دقت کنید شما امکان عودت کالا به دلایلی که قبلا فروشنده به آنها در آگهی اشاره کرده است را ندارید. همچنین عودت کالا در صورتی که از آن استفاده شود و یا به عنوان مثال لیبل آن کنده شده باشد را نیز نخواهید داشت. شرح کامل این موارد را در قوانین عودت کالا می توانید مطالعه نمایید.
- در صورت عدم مطابقت کالای ارسالی با آگهی با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما از شما درخواست توضیحات کامل و همچنین تصاویر کالا دریافت شده را خواهند کرد. کلیه این موارد را برای کارشناسان ما ارسال نمایید. در صورت تایید عدم مطابقت توسط شیپور کالای ارسالی با کالای صحیح جایگزین خواهد شد و در صورت عدم موجودی آن کالا مبلغ به حساب خریدار عودت خواهد شد.
- پس از عودت کالا به یکی از دلایل قید شده مبلغ واریزی شما به طور کامل برایتان به همان حسابی پرداخت از آن انجام شده بود عودت خواهد شد.

کالا توسط فروشنده در مدت زمان مقرر ارسال نشده است.
- برای کاربر فروشنده پیامی جهت یادآوری این موضوع ارسال خواهد شد و در صورت عدم پاسخگویی ایشان در مدت ۳ روز، خریدار مختار به لغو خرید و درخواست عودت وجه خواهد بود.
- پس از لغو درخواست خرید مبلغ واریزی شما به طور کامل به حسابتان عودت خواهد شد.

- ضمنا در صورت وجود هرگونه ابهام یا سوال از طریق شماره ۰۲۱۴۵۵۸۷۸۸۸ با ما در تماس باشید.

چه موارد تحت پوشش سرویس های خرید امن نیستند؟
در کلیه مواردی که خریدار و فروشنده از امکان خرید امن استفاده نکرده و شخصا وارد معامله می شوند تحت پوشش امکانات خرید امن نخواهند بود.


نحوه عودت وجه
- درخواست عودت وجه حتما باید در بازه ۳ روز از زمان دریافت کالا صورت پذیرد در غیر اینصورت یعنی در حالتی که خریدار روی گزینه تایید دریافت کالا کلیک نموده باشد و یا در بازه ۳ روزه با پشتیبانی تماسی نگرفته باشد به منزله پایان فرایند خرید تلقی شده و وجه به صورت خودکار به حساب فروشنده واریز می گردد.
- مواردی که شامل بازگشت کالا و عودت وجه می شوند به شرح زیر می باشند:

   عدم مطابقت توضیحات آگهی با کالای ارسالی
  عدم مطابقت تصاویر آگهی با کالای ارسالی
  وجود مشکل در کالای ارسالی (خوردگی، زدگی و …)
  ارسال کالای اشتباه به جای کالای سفارش داده شده
  مفقود شدن کالا بنا به هر دلیل و مشکل حمل
  خرید زودتر کالا توسط خریدار دیگر یا اتمام موجودی
  عدم ارسال کالا در مدت زمان مقرر


- مواردی که شامل بازگشت کالا و عودت وجه نمی شوند به شرح زیر می باشند:

   مطابقت کامل کالای ارسالی با توضیحات آگهی
  مطابقت کامل کالای ارسالی با تصاویر آگهی
  تغییر نظر و عقیده
  ارسال درخواست عودت پس از گذشت ۳ روز
  انجام معامله صورت حضوری و یا خارج از سیستم پرداخت امن


آیا امکان لغو درخواست خرید وجود دارد؟
- در صورتی که پس از خرید منصرف شوید می بایست با فروشنده از طریق چت شیپور و یا شماره تماس ایشان ارتباط برقرار کرده و درخواست انصراف از خرید را با ایشان در میان بگذارید تا فروشنده اقدام به لغو خواست نموده و مبلغ به حساب شما عودت شود.
- لازم به ذکر است لغو درخواست خرید نیازمند تایید فروشنده بوده و در صورت توافق ۲ طرف، خریدار ملزم به پرداخت هزینه ارسال و عودت کالا خواهد بود.

آیا امکان افزایش مدت زمان تایید دریافت کالا وجود دارد؟
- لطفا در زمانی که با فروشنده توافق کرده اید در محل مورد نظر برای دریافت کالای خریداری شده در دسترس باشید.
در صورت عدم تایید دریافت کالا در مدت ۳ روز پس از دریافت آن سیستم به صورت خودکار دریافت را از سوی شما تایید کرده و پول به حساب فروشنده واریز خواهد شد.
- در صورتی که مدت بیشتر نیاز دارید می توانید پس از در میان گذاشتن موضوع با فروشنده و اخذ تاییدیه ایشان مورد را از طریق شماره
۰۲۱۴۵۵۸۷۸۸۸ با ما در میان بگذارید.

پشتیبانی تلفنی 24 ساعته

021-54587

Feedback and Knowledge Base